poniedziałek, 11 lutego 2013

Jak zrobiono Miśka

Misiek powstał z polarowego szlafroka. Jego kończyny to pasek, w który włożono drut. Oczywiście, jeśli nie ma paska, kończyny takie szyjemy z długich kawałków tkaniny.


Pomysł był taki, aby miśka można było umieścić wszędzie tam, gdzie się go uda zaczepić, dlatego ma takie długie łapki. Umożliwia to zaczepienie ich, owinięcie o cokolwiek i przyczepienie miśka.

Dzielimy pasek na cztery części, dwie dłuższe to nogi, krótsze - ręce.Wycinamy dwa prostokąty, odcinamy rogi - to będzie tułów naszego miśka.
Wycinamy dwa koła z prostokątną wypustką, która będzie szyją.


 
Tu widać części, które będą pyszczkiem i uszami.
A to propozycja oczu i nosa. Oczywiście oczy i nos można wyszyć, zrobić z guzików lub przykleić.
Owal, który ma tworzyć pyszczek, fastrygujemy przy brzegu i ściągamy, tak aby po wypchaniu przypominał pyszczek.
Zszywamy uszy i przewracamy na prawą stronę.


Kolejnym etapem jest zszycie głowy. To dość trudny etap, bo musimy jednocześnie wszyć w owal uszy. Składamy dwie części głowy prawymi stronami do siebie, a pomiędzy nimi uszy. Umieszczamy je szerszą częścią przy brzegu głowy. Tutaj uszy specjalnie wszyte są  niesymetrycznie, aby stwarzały wrażenie przechylonej głowy. Trzeba pamiętać o tym, aby uszy podczas wszywania były odwrócone na prawą stronę. Głowy nie zszywamy do końca, gdyż musimy ją przewrócić na prawą stronę. Gdy to zrobimy, zaszywamy resztę szyi, tak aby nie było widać szwu.


Wypychamy głowę. Przyszywamy nos.
Poniżej pokazuję, jak sposób przyszycia oczu ma wpływ na wygląd zabawki:
 

Następny krok to przygotowanie drucianego stelaża, który będzie przechodził przez kończyny zabawki i cały tułów oraz krzyżował się na wysokości ramion, a także usztywniał szyję i wchodził w głowę 
Umieszczamy końcówki stelaża w kończynach i spinamy szpilkami tułów, zszywamy uwzględniając miejsca na kończyny, lub umieszczając kończyny ze stelażem w tułowiu (to może być trudne z powodu długości nóg). Szyjemy tyle ile się da po lewej stronie i przewracamy tułów na prawo. Resztę zszywamy po prawej - tak aby nie było widać szwu. 
Tak wygląda zszyty i wypchany tułów:Teraz łączymy głowę z tułowiem, umieszczając drut , wystający z tułowia, w szyi. Dodatkowo wypychamy jeszcze szyję
Szyjemy po prawej stronie.

No i ostatnie kroki:
zszycie łapek na końcach, wyszycie pazurów.  Przyszycie oczu. No i oczywiście doszycie ogonka, który powstaje ze zszycia dwóch malutkich prostokątów tkaniny.


A TUTAJ obejrzysz efekt końcowy pracy.

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz